Strona główna > Historia

1 stycznia 2014 – Minął rok od rozpoczęcia naszej wspólnej działalności, dlatego chcę tą drogą złożyć wielkie podziękowania dla moich przyjaciół ze Stowarzyszenia PROJEKT NADZIEJA. Odbyliśmy ponad czterdzieści spotkań w Domu Kultury – tu wielkie podziękowania dla dyrektora Piotra Gamrota Gościliśmy lekarzy : prof Pawlickiego, dr Habiniaka , dr Katarzynę Jaśko, Adrianą Zander. Spotykaliśmy się regularnie z naszym psychologiem, Miłką, dla której spotkania z taką „pyskatą grupą” były zapewne wielkim wyzwaniem i chrztem bojowym, a z czasem stała nam się bliska i mam nadzieję,że to nie koniec naszej przyjaźni ? Uczyliśmy się zdrowego żywienia pod okiem Piotra Dominika (kapusta z miętą będzie dla mnie zawsze przebojem). Przez ten czas otrzymaliśmy wielkie wsparcie ze strony firm. Ogromnie dziękuję prezesowi FTT Władysławowi Banyś za mądre rady i hojne wsparcie finansowe. Wielkie podziękowania należą się dla Andrzeja Konsora z ES System K, pani Marioli Pasternak z PAS TRANS , państwu Annie Myszor i Mariuszowi Będkowskiemu z PPHU PRESTIGE SC, zarządowi Banku Spółdzielczego w Wolbromiu.
Prócz spotkań w Domu Kultury, widywaliśmy się na ogniskach dzięki gościnności państwa Struzików, którzy odważnie udostępnili nam swoja piękną działkę . Niezapomnianym przeżyciem była dla wszystkich wymarzona wycieczka do Zamku w Malborku, po którym oprowadzał nas niezrównany Jerzy Kapejewski prezes Zarządu Koła Przewodników Malborskich.
Wiele mądrych rad zawdzięczam koleżankom z koła Amazonek z Krzeszowic – dziękuję serdecznie Grażynce Piotrowskiej i wszystkim wspaniałym dziewczynom. Pomoc i dobre słowa miał dla nas także pan Grzegorz Ludwiczak za co jeszcze raz bardo dziękuję.
Wielki całus należy się mojej koleżance Ewie Barczyk za pomoc w redagowaniu wszystkich tekstów, poszukiwanie funduszy i wiele dobrych pomysłów – dzięki Ewcia.
Serdeczne podziękowania chcę tu także zamieścić dla Zbysława Owczarskiego, który zachęcił mnie do rozpoczęcia wolontariatu w Wolbromiu i stworzenia tego programu .Bez niego prawdopodobnie nie wydarzyłoby się to wszystko.
Wiele wydarzyło się w 2013, wiele się nauczyłam o sobie… dzięki innym. Ten wstęp dotyczy podziękowań dla prezesa Tomka Rawicza Mikułowskiego i wiceprezes Stowarzyszenia PROJEKT NADZIEJA Moniki Pawlickiej: dziękuję Wam serdecznie za wszystko. Pomocną dłonią służyli mi zawsze Kasia i Sławek Jurczykowie bez których pewno wcale nie byłoby mnie tu i teraz. Dziękuję!
Za wielki sukces uważam rozpoczęcie współpracy ze szkołami w Wolbromiu. W październiku udało się przeprowadzić zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci w Szpitalu w Krakowie-Prokocimiu a w grudniu cudną akcję kolędowania w tymże szpitalu zainicjowały dziewczęta z wolbromskiego LO.
Osobno chcę podziękować Tomkowi Kołodziejowi, który choć sam potknął się w życiu o chorobę nowotworową to znalazł czas na pomoc i radę dla mnie bardzo cenną. Dziękuję Ci Tomku.
Jak widzicie lista jest bardzo długa, a i tak obawiam się, że o kimś zapomniałam swoim zwyczajem. Ale najważniejsze podziękowania należą się Wam moi kochani:
Tereniu, Jacku, Helenko, Jureczku (Kruszynko), Jaśku, Lucynko, Kaziu, Irenko, Jagno, Halinko, Henryku, Celinko, Adamie, Tomku, Marysiu, Mateuszu, Bożenko…..
DZIĘKUJĘ !!!!
I tymi słowami niestety kończę moją działalność w Stowarzyszeniu PROJEKT NADZIEJA.
Po wielu dyskusjach, wątpliwościach przy wielkim wsparciu Was wszystkich odważyłam się złożyć dokumenty w KRS na założenie swojej fundacji aby skupić się przede wszystkim na pracy dla naszej lokalnej społeczności ze szczególnym uwzględnieniem problemów osób chorych na nowotwory i ich bliskich.
Nowy Rok przyniósł mi w podarunku Nr KRS Fundacji ROSA VITA.
Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się znów, tym razem pod tą słodką nazwą.