Strona główna > Aktualności > Panowie zadbajcie o siebie na wiosnę!

Uwzględniając dane statystyczne naukowcy przewidują, że w 2016 roku województwie małopolskim wystąpi czwarta najwyższa w Polsce liczba nowych przypadków nowotworów złośliwych w Polsce – 15,2 tysiąca. To porażająca statystyka. Za nią stoją jednak istnienia ludzkie, tragedie rodzin. Profilaktyka onkologiczna jest jednym z najistotniejszych zadań stojących przed nami. Fundacja Rosa Vita we współpracy z burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom panem Adamem Zielnikiem zapraszają na kolejne spotkanie z lekarzem. Nowotwory prostaty i jądra będą tematem spotkania z dr Jakubem Szmerem, na co dzień ratującym zdrowie i życie pacjentów w Krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej. W sobotę 30 kwietnia 2016 roku zapraszamy na godzinę 9:30 do budynku PSOUU w Wolbromiu na ulicy Skalskiej. Na spotkaniu omawiać będziemy wczesne objawy nowotworów jąder i stercza. Często nasz organizm sygnalizuje rozpoczynającą się chorobę, wystarczy wiedzieć na jakie objawy trzeba zwrócić uwagę, jak wykonać samobadanie. Trzeba także wiedzieć z jakimi symptomami należy szybko zwrócić się do specjalisty. Stawką jest nasze życie! Wcześnie wykryta choroba oznacza krótkie leczenie i powrót do zdrowia, i pełnej sprawności. Niestety panowie częściej lekceważą pierwsze objawy i niechętnie chodzą na badania profilaktyczne. I jak pokazują statystyki poziom umieralności z powodu nowotworów złośliwych ogółem mężczyzn jest znacznie wyższy niż kobiet.

Po wyeliminowaniu różnic w strukturze wieku obu grup płci standaryzowany współczynnik zgonów mężczyzn w woj. małopolskim jest o 85,3% wyższy od współczynnika zgonów kobiet!

Zatem wbrew statystykom- panowie zadbajcie o siebie na wiosnę! Zapraszamy na spotkanie z urologiem dr Jakubem Szmerem. Panowie chętni na indywidualne konsultacje i badanie USG proszeni są o kontakt pod numerem 730 00 85 45.

dr SzmerElżbieta Katarzyna Gardeła

prezes Fundacji Rosa Vita

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.